• Diğer

Türkiye

BADER Futbol Turnuvası Başladı

Adıyaman Dernekler Federasyonu Üyesi, Başakşehir Adıyamanlılar Derneği’nin (BADER) düzenlediği 3. geleneksel futbol turnuvası Küçükçekmece İdman yurdu tesislerinde başladı.

BADER Futbol Turnuvası Başladı

Okunma: 4640

22 Şubat 2020 20:40
-A

+A

Adıyaman Dernekler Federasyonu Üyesi, Başakşehir Adıyamanlılar Derneği’nin (BADER) düzenlediği 3. geleneksel futbol turnuvası Küçükçekmece İdman yurdu tesislerinde başladı.

 


Futbol Turnuvası Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Orhan Babacan’ın Vuruşuyla başladı.Turnuvanın sunuculuğunu Radyo programcısı seslendirmen Ünlü sunucu Yasin Şahin yaptı. Güzel sunumuyla hem taraftar grubunu hem de futbolcuları coşturan Şahin, taraftarlardan büyük alkış aldı. 
Turnuvanın açılış konuşmasını Başakşehir (BADER) Spor komisyon başkanı Mustafa Bayram gerçekleştirdi. Bayram, “ Derneğimiz kurulduğu günden bu yana birçok etkinlik, birçok aktivite gerçekleştirdi. Bugün burada futbol turnuvamızın 3. gerçekleştirmek için toplanmış bulunmaktayız. Futbol bir araçtır. Amaç Adıyaman gençlerini bir araya getirmek, birlikte iyi vakit geçirmek, kötü alışkanlıklardan uzak durmak, spor yapmak, eğlenmek, hepsinden önemlisi hemşerilik ve kardeşlik duygularını pekiştirmektir” dedi.


 
Başakşehir Adıyaman Dernek Başkanı ve aynı zamanda Adıyaman Federasyon Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, “ Hepimizin aynı paydada buluştuğu futbol turnuvamıza hoş geldiniz Safalar getirdiniz sözleriyle başladı. Biz futboldan çok gençlerimizin hoş vakit geçirdiği, bir birleriyle kaynaştığı, dostluklar arkadaşlıklar kurduğu bu ortamları daha fazla önemsiyoruz. "Gençler bizim her şeyimiz, geleceğimiz. Gençlerimizi önemsiyoruz, gençlerimizin düşüncelerini, sorunlarını geleceğe dair projelerini önemsiyoruz” dedi.


 
Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik, yaptığı konuşmada şunları söyledi.  Başakşehir Belediyesi olarak gençlere yönelik projelerinin son hızla sürdürdüklerini aktaran Melik, “Biz göreve gelir gelmez gençlerimizin sorunlarına ve beklentilerine de eğildik. Bu nedenle onların yaşamaktan mutlu olacağı bir ilçe hedefiyle çalışmalar yaptık. Yetki alanımız içinde başarılı işler gerçekleştirdik.  Çünkü gençleri önemsedik önemsemeye de devam edeceğiz. Gençlerimizin sosyalleşmelerine imkan tanıdık. Spor alanlarımız gençlerimizin emrinde oldu. Bugün burada Adıyaman’ımızın pırıl pırıl gençlerini görünce gururlandım. 3. geleneksel futbol turnuvamız hayırlara vesile olsun. Dostluk kazansın, kardeşlik kazansın” dedi. 

    


Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Babacan, yaptığı konuşmada gençlere moral verdi. Babacan “Kendi çocuğundan örnekler vererek gençlerin zinde, dinamik olmalarının tek yolu ahlaklı ve sporcu olmaları ile ilintilidir. Benim 21 yaşında bir oğlum var. Buluğ çağında biz çocuğumuz kötü alışkanlıklar edinmesin, kötü arkadaşlarla tanışmasın diye spora yazdırdık. Oğlum güreş sporuyla ilgilendi Allah’ıma binlerce şükür ki çocuğum en ufak kötü bir alışkanlık edinmedi. Şu an Hukuk okuyor. Spor en güzel dostunuz olsun. Sizlere başarılar diliyorum” dedi.  


 
Futbol Turnuvası Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Orhan Babacan’ın santra Vuruşuyla başladı.

 

Programla şu isimler katıldı
 
Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Melik
Dumlu Dernek Başkanı Hüseyin Kurkut
Sakız Köyü Dernek Başkanı Abuzer Demir
Esenler Belediyesi AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Aksoy

Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Güşen
Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Babacan ve onlarca taraftar katıldı.   Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku