• Diğer

Sultangazi

AVUKAT NEVİN ÖMEROĞLU DEMİREL SON YILLARIN EN BAŞARILI AVUKATININ BAŞARI SIRLARI

1998 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra çok sevdiğim Avukatlık mesleğine başlayabilmenin kavuşmanın ilk heyecanları başlamıştı. Bunun için çok çok iyi bir Avukatın yanında stajımı tamamlamam gerektiğini düşünüyordum.

AVUKAT NEVİN ÖMEROĞLU DEMİREL SON YILLARIN EN BAŞARILI AVUKATININ BAŞARI SIRLARI

Okunma: 1892

23 Nisan 2018 08:17
-A

+A

Bunun sadece imza atma ile geçiştirilmeyeceğinin bilinçli bir şekilde çok başarılı bir Avukatın süzgeç ve eğitiminden geçmem gerektiğine inanıyordum .Bu uğurda tüm zorluklara katlanabilirdim. Rahmetli polis emeklisi babama beni en iyi en başarılı Avukatların savunma yaptıkları ve duruşmalara katıldıkları İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesine götürmesini rica ettim .oda beni kırmadı ve babamla birlikte Devlet Güvenlik Mahkemesine gittik .orada savunma yapan tüm Avukatları izledim. Hepsi çok çok başarılı ve iyiydiler. Ben içlerinden savunma ve üslubunu daha çok beğendiğim sayın İbrahim Eriz üstadımı tercih ettim. Ve yanına gidip kartvizitini istedim ve babamla birlikte Fındıkzade de bulunan bürosuna gidip ilk görüşmemizi yaptık. Ben değerli üstadıma benim için stajyer Avukatlık ücretinin bir önemi olmadığını beni en iyi şekilde yetiştirmesini ve beni iyi bir ceza Avukatı olarak yetiştirmesini rica ettim. Oda sağ olsun bu konuda beni hiç kırmadı ve “seni en iyi şekilde yetiştireceğim “dedi.

Aslında o üniversiteyi bitirdiğim yıllarında Hakim olma aşkı ile yanıp tutuşuyordum. Ama değerli üstadım sayın İbrahim Eriz üstadım bana “Senden çok çok iyi Avukat olur bence Avukatlığı düşün özellikle kurum Avukatlığını “dedi.Ben de üstadımın sözünü ve tavsiyelerini dinledim. Ve Avukatlıkta karar kıldım. Ve ilk olarak İstanbul Barosundan CMK VE ADLİ YARDIM bürolarından dosya almaya ve ücret almaya başladım. Ve sevinerek staj yaptığım hukuk bürosuna değerli üstadımın yanına heyecanlı bir şeklide geldim. Kendisi de bana “İşte şeytanın bacağını kırdın “dedi. Ve o saatten sonra ben “Tamam ben mesleğimi buldum “dedim. Rahmetli babam polis emeklisi idi . Orta seviyede bir maaşı vardı. Ve hiç benim parama ihtiyacı yoktu ama ben rahmetli babamı gece karakoldan ifade için çağırdıklarında durdurmuyordum .”Baba kalk gidelim en azından büromun kirasını çıkartırım büromuza aldığım mobilyalara verdiğimiz ücreti çıkartırım “diyordum.

Rahmetli babam da sanırım bendeki bu azmi görüyordu ve benim ısrarcı tutumum karşısında aslında gecenin o saatinde gitmek istemese bile benim için karakola gidiyordu . Allah bir kez daha mekanını cennet eylesin canım babamın . Bu arada ona rahmet okumadan geç emeceğim. Ne kadar büyük bir sevgi .Kimse gecenin o saatinde yerinden kıpırdamak bile istemezken ben babamı alıp karakola ifadeye götürmesini istiyordum. İnsan sadece evladı için canı için bu derece bir fedakarlık yapabilir .Şimdi düşünüyorum da aynı fedakarlığı ben de 3 evladım için yaparım…

Rahmetli babamı 2004de 70 yaşında iken kalp krizi sonucu kaybettim. Ve kendi kendime ant içtim. “Babam benim için mesleğimi kaybetmemem için ne kadar büyük fedakarlıklar yaptı 70 yaşına kadar bana hizmet etti . Benim 3 çocuğuma hizmet etti dedim. Ben yıkılmayacağım. Babamın son derece fedakarlıklar içinde benim için yapmış olduğu bu fedakarlıkların karşılığını vereceğim dedim. Düşenin dostu olmaz derler misali en küçük oğlum o dönemde 2 aylıktı ve ben sanki tek başıma yapayalnız kalmıştım. Ama hayır dedim. “ Hayır, Nevin “dedim. “ Sen yıkılmayacaksın sen çok daha başarılı işere imza atacaksın “dedim. Ve facebook sayfamda yazdığım hukuki makalelerim değerli gazeteci üstatlarım tarafından bir anda fark edilmeye başladı. Ve Tüm yerel gazetelerde benim makalelerim yayınlanmaya başladı. Derken Televizyon programlarım başladı . Ve bir anda sanki Allah Rabbim elimden tuttu ve dedim ki
kendi kendime “Babam şu an yattığı yerde huzur içinde “dedim. Evet böyle benim hikayem bu şeklide gelişti.

Zaten yapı olarak eline aldığı bir işi hakkı ile yapmayı seven isteyen bir insanım ve sorumluluk duygusu da olunca insanın önünde başaramayacağı hiçbir şey kalmıyor . .Daha ilkokul 1. Sınıfta 2. Sınıfta 3 büyük yerel gazetelerden birini alıyordum ve hep üniversite sınavında çıkan soruların olduğu bölümleri keser biriktirirdim ilerde bana lazım olur diye . Evet mesleğimi çok ama çok seviyorum. Hukukla uğraşmak ve Adliyelerde olmak Adliyenin tozunu dosya kokularını koklamak benim için müthiş bir duygu ve zevk diyebilirim.Güne duruşmamın olacağı duygusu ile uyanmak o günü Adliyede geçirmek benim için büyük bir zevk ve keyif. Çalışmak ve üretmekten çok büyük keyif alıyorum ve biliyorum ki ben kesinlikle evde duramam çalışmadan yapamam.”Ben üretmek için yaratılmışım”. Yargıtay kararları mahkeme kararları araştırmaktan yeni Hukuk kitapları okumaktan yeni güncel yasaları takip etmekten çok büyük keyif alıyorum.

Gündemin gerisinde kalmak istemiyorum. Aslında ben zoru başarıyorum. Benim 3 tane çocuğum var bu arada 13, 11- ve 5 yaşlarında iki erkek ve bir kız çocuğum var . En büyük hedefim her üç çocuğumun da Hukuk bitirmesi ama kendilerinin tercihlerine sonsuz saygı duyarım. Her üç. Çocuğumu da Adliyede büyüttüm diyebilirim . Annelik ve Avukatlık gerçekten çok zor . Ama ben gayret etmeseydim mesleğimi kaybedecektim. Bunu yapamazdım. Ve ben kendimden fedakarlık yaparak bunu sağlayabilirdim. Ve geceleri çalışmaya başladım uykusuz kaldım 1 saatlik uyku ile kaldım. Ama halimden hiçbir zaman memnuniyetsizlik duymadım. Çocuklarımı da çok seviyordum mesleğimi de . ve kazanan ben oldum. Hem 3 tane dünya tatlısı çocuk sahibi oldum . Hem de çok çok başarılı bir Avukat olmuştum. Hem de rahmeti babamın gözü arkada kalmamıştı.

Ve ben zoru başarmıştım. Hiçbir zaman Avukatlıkta yerinde saymamak gerekiyor .Çünkü Hukuk bir Derya . Güncel branşımızla ilgili yasaları Yargıtay kararlarını takip etmek emsal karar toplamak yasaları çok iyi takip etmek ve en önemlisi çok sabırlı olmak gerekiyor.İnsani ilişkilerinizin çok güçlü olması gerekiyor. Empati yeteneğinizin güçlü olması gerekiyor . Nerede nasıl davranacağınızı çok çok iyi bilmeniz gerekiyor .İnsanların uyuduğu saatler artık benim ürettiğim saatler olmuştu .Bu başarı hikayemi kaleme aldığım saat gecenin 03.20 si :) Her sektörde olduğu gibi Hukuk sektörü çok güncel ve sizi bu sektörde var olmak istiyorsanız kendinizi güncellemeniz gerekiyor .Bir Avukatın giyimi kuşamı oturması kalkması okuduğu kitap gazete her zaman dikkat çeker . Bir Avukat hiçbir zaman meslek onurunu zedeleyici davranışta bulunmamalı .Bu tür davranışlardan kaçınmalı .İnsanların gözünde Avukat çok önemli yer tutuyor . Meslektaşlar olarak aldığımız dosyalarımıza vatandaşa hitap tarzımıza işimize verdiğimiz ehemmiyete çok dikkat etmemiz gerek .Çünkü yapacağımız bir yanlış Avukatlık mesleğine olan inancı zedeleyecektir.
Avukatlıkta başarılı olmak isteyen genç stajyer Avukatlarımıza tavsiyem öncelikle bu mesleği çok sevin.

Bu meslek gerçekten çok zevkli bir meslek . Bu mesleği yaparken hem gezeceksiniz hem para kazanacaksınız hem beyniniz hem vücudunuz çalışacak hem de başarının zirvesini kendi kişisel beceriniz ile zorlama imkanı bulabileceğiniz bir meslek. Bu hazzı yaşamak istiyorsanız başarının verdiği o müthiş hazzı duymak istiyorsanız gelin Avukat olun diyorum.Ben bu hazzı yaşadım ve hala da yaşamaya devam ediyorum . Öncelikle insanı sevin . insanlara yanlış yapmayın. Ne olur kendinizi onların yerine koyun . Size güvenmiş size sığınmış bir insan yanlış yapmayın. Ufak çıkarlar için büyük bir Deryayı kaybetmeyin . Benim için maddi olarak ne kazandığım değil insanları yaptığım işten memnun edebildim mi ? Ben bunun muhasebesini hep yaparım hep önceliğim budur.Ve başarımdaki etken bu sanırım . işte szie başarının anahtarı.


AZİM + KARARLI OLMAK VE SEVMEK +DÜRÜST OLMAK gerisi geliyor. Ama Avukatlıkta başarıyı yakalamak istiyorsanız insanı sevin insana değer verin. Müvekkillerinizi hiçbir zaman terslemeyin. O sizin müşteriniz sayılır) Defalarca da olsa ona davayı izah etmek zorundasınız arkadaş. Müvekkiliniz derdini kime soracak tabii ki size soracak bunu unutmayın. Hepinize çok çok teşekkür ederim. Teşekkürler Türkiye Teşekkürler babam. Teşekkürler eşim. Teşekkürler çocuklarım. Teşekkürler değerli üstadım Sayın İbrahim ERİZ. Teşekkürler annem.

AVUKAT NEVİN ÖMEROĞLU DEMİREL İSTANBUL BAROSU AĞIR CEZA VE BOŞANMA AVUKATI İLETİŞİM 0 532 508 90 45

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Ahmet Nedim Erk 23 Nisan 2018 10:54

Başarılı çalışmalarınızı Ekranlardan ve Sosyal Medya üzerinden takip ediyorum ve sizi çok başarılı ve mesleğinin aşığı en başdada yüreğinde insan sevgisi taşıyan yardım etmeyi bireyleri bilinçlendirmeyi amaçlayan ailesine düşkün biri olarak tanıyorum .Bu başarılı çalışmalarınızı başka kulvarlardada şahsen görmek isterim .Politik anlamda . Seĺamlar Saygılar

Cevapla
Nevin ömeroglu Demirrl

Insallah degerli Ahmet abicigim

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1