• Diğer

Sultangazi

Avrupa Yakası Şenkayalıların coşkusu Pikniğe damga vurdu

İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği organizasyonuyla Hacı Bektaş-ı Veli Kent Ormanı Kardelen Piknik alanında gerçekleştirilen pikniğe Şenkayalıların coşkusu damga vurdu.

Avrupa Yakası Şenkayalıların coşkusu Pikniğe damga vurdu

Okunma: 1028

22 Temmuz 2018 19:19
-A

+A

Pikniğe AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Alihan Genç, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yılmaz, MHP Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Erdinç Kaygusuz, Şenkayalılar Dernek Federasyon Başkanı Şenyurt Topal ve Binlerce Şenyurt’lu katıldı.


 
Osman Şeker, Hayallerimiz ve Hedeflerimiz Büyük
 
Piknikte konuşan çiçeği burnunda İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Osman Şeker, derneği 1 ay önce kurduğunu hatırlatarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Erzurum ve Şenkaya’nın örf ve kültürünü yaşatmak için yola çıktıklarını ifade eden Şeker, doğduğumuz yer olan Şenkaya ve doyduğumuz yer olan İstanbul’u olma bilinciyle çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.


 
Şeker, “Hemşerilerimle aynı havayı teneffüs etmenin, aynı masayı paylaşmanın hazzını yaşıyorum. Birlik ve beraberliğimizin tesisi için bu ve benzeri organizasyonlara devam edeceğiz. Kendi değerlerinin farkında olan ve bu değerleri yaşatmak için mücadele eden bizler, gelecek
nesillere kültürümüzü aktarmanın hedefi içerisindeyiz” dedi.

 
Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Kent Ormanlarının Sultangazi’ye yapılan en büyük hizmet olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Osman Şeker, ilçe halkının çevre ilçeler yerine artık kendi ilçesinde ailesiyle birlikte vakit geçirdiğini ifade etti. Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür eden Şeker, düzenledikleri ilk piknikte kendilerini yalnız bırakmayan tüm hemşerilerine şükranlarını sundu.


 
Abdurrahan Dursun Teşekkür etti
 
AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Yaptığı konuşmada 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Şenkayalıların ve Sultangazililerin verdiği desteğe teşekkür etti. İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Osman Şeker ve Yönetimini böyle bir organizasyona imza attıkları için tebrik etti.


 
Birbirinden ünlü sanatçılar Pikniği Şenlendirdi
 
İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği pikniğinde birbirinden ünlü sanatçılar sahne aldı. Aşık Ahmet Poyrazoğlu, Grup Davut, Aşık Ümit Coşkuni, Aşık Melih Yalçın Aşık Süleyman Göztepe ve sürpriz sanatçıların katılımıyla Şenkayalılar gönüllerince piknik yaptı.


 
Sihirbaz Araz, Çocukları Büyüledi
 
Sahne alan Sihirbaz Araz, çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. Bir birinden güzel iliz yon gösterileri sergileyen Araz, yarım saten fazla sahnede kaldı.  
 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1