• Diğer

Sultangazi

Avrupa Yakası Erzurum Şenkaya Derneği Kuruldu

İstanbul Avrupa Yakası Erzurum Şenkaya ve Çevre Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Coşkulu bir törenle kuruldu.

Avrupa Yakası Erzurum Şenkaya Derneği Kuruldu

Okunma: 1791

5 Temmuz 2018 08:55
-A

+A

Merkezi Sultangazi’de bulunan, yaklaşık 12 Bin Şenkayalının yaşadığı Sultangazi İlçesi Ve İstanbul Avrupa yakasında ikamet eden bütün Şenkayalıların birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla kurulmuştur.
 
Kuruluş amacına uygun olarak, sevgi’nin, hoşgörünün temsili olacak olan derneğin kuruluşunda çok önemli isimler görev almıştır. Siyaset ve iş dünyasının önemli isimlerinden bazıları şunlardır.


 
Fuat Şahan iş adamı, Mehmet Erdem iş adamı, Faruk Topal iş adamı, Taner Güney iş adamı, İbrahim Hacıoğlu iş adamı, Şenkayalilar Derneği eski başkanı Turgay Polat, Çatalelma köyü dernek başkanı Soner Bülbül, Şenkaya Esenyurt Köyü Dernek Başkanı Halim Aydın, MHP Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Erdinç Kaygusuz, AK Parti Sultangazi Eski İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yalçın, AK Parti Teşkilatında görev alan Gürsel Polat,


 
İstanbul Avrupa Yakası ve Sultangazi’ye çok şey katacak, büyük projeler üretecek, yoksulun, dar gelirlinin, yetim ve öksüzün elinden tutacak, Şenkaya ve çevre köylerine önemli katkılar sunacak bu derneğin başkanlığına Şenkaya ve çevre köyleri Federasyon Başkan Yardımcısı, Sultangazi Erzurumlular Dernek Yönetim Kurulu Üyesi, Şeker Turizm Yönetim Kurulu Başkanı gibi önemli görevlerin başında olan isim Osman Şeker getirildi.


 
Güçlü yönetimiyle büyük projelere imza atmaya hazırlanan Osman Şeker ve yönetimi ilk toplantısında çocuk istismarını ve Cinsel istismarı önlemek için cezaların arttırılmasının çözüm olmayacağını belirten Şeker, sorunun kaynağının bulunarak çözüm aranması gerektiğini vurguladı.
Cinsel istismarlarda zaman aşımı sorununa çözüm bulunarak, çocuğun beyanının hukuki değerinin güçlendirilmesi gerektiğini anlatan Osman Şeker, şunları kaydetti:
"Cezalar yeniden değerlendirilmeli ve kurumsal mekanizmaların oluşturulması konusunda uluslararası sözleşmeler ve iyi örnek oluşturan ülkelerin deneyimleri incelenmeli. Cinsel istismara uğrayan çocuklar için yardım ve destek mekanizması kurulmalı. Çocuk yaşta ve zorla evlendirmeyi önleyecek ve tüm sorumlular hakkında caydırıcı cezalar getirecek yasal düzenlemeler yapılmalı. Kadınların ve çocukların şiddete, tacize, tecavüze maruz kaldıklarında başvuracakları merkezler yaygınlaştırılmalı. Biz İstanbul Avrupa Yakası Erzurum Şenkaya ve Çevre Köyleri Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği olarak çocuk istismarını ve Cinsel istismarı lanetliyor bunu yapanların en ağır cezalara çarpıtılmasını talep ediyoruz” dedi.
İstanbul Avrupa Yakası Şenkaya ve Çevre Köyleri Dernek Yönetimi
 
Başkan: Osman Şeker
Başkan Yardımcısı: İsmail Yalçın
Genel Sekreter: Fuat Şahan
Muhasip: Mehmet Erdem
Sayman: Gürsel Polat
Kurucu Üye: Soner Bülbül
Kurucu Üye: Faruk Topal
Kurucu Üye: Erdinç Kaygusuz
Kurucu Üye: Taner Güney
Kurucu Üye: İbrahim Hacıoğlu
Kurucu Üye: Turgay Polat
 

 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Mehmet Bayrak 5 Temmuz 2018 18:06

Bir Erzurumlu ve Şenkayalı olarak (aşagı hamas ) Tebrik ediyorum. Çalışmalarınızın hayırlı işlere vesile olmasını temenni ederim. 055449800882

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1