• Diğer

Sultangazi

Aşık Reyhani, Sultangazi'de Anıldı

Hasan-Ali Kültür ve Eğitim Vakfı (HAKEV) Âşıklık geleneğinin önde gelen isimlerinden Yaşar Reyhani ölümünün 11'nci yılında düzenlediği programla andı.

Aşık Reyhani, Sultangazi'de Anıldı

Okunma: 371

22 Ekim 2017 17:54
-A

+A

Aşıklık geleneğinin önde gelen isimlerinden Yaşar Reyhani ölümünün 11'nci yılında Sultangazi'de anıldı. Reyhani'nin eserleri geceye katılan aşıklar tarafından seslendirilmesi büyük beğeni topladı.

Aşıklık geleneğinin önde gelen isimlerinden Yaşar Reyhani, ölümünün 11'nci yılında Sultangazi'de düzenlenen törenle anıldı. Geceye Sultangazi Belediye Başkanı Yardımcısı Mehmet Erdönmez ile birlikte çok sayıda sanatçı ve sanatsever vatandaş katıldı. Gecede Yaşar Reyhani'nin sevilen eserlerini seslendiren aşıklar, salonda bulunanlardan büyük alkış topladı. Anma programın açılışında konuşan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Erdönmez, "Gönül bağımızı titreten aşıkların en önemli isimlerinden birisi olan Aşık Reyhani'yi anma gecesinde, inşallah güzel bir akşam yaşayacağız. Böyle güzel bir geceyi düzenlediği için dernek başkanımıza teşekkür ediyoruz. Dernek olarak çalışmalarını hep duyuyoruz, dinliyoruz ve devamını diliyoruz" dedi.

Müzik ziyafetinin sunulduğu gece hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1