Sultangazi

Ardahanlılar Ramazanın Bereketini Birlikte Paylaştı

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın ev sahipliğinde Sultangazi Belediyesi Ramazan etkinlik alanında düzenlenen iftara çok sayıda Ardahanlı katıldı.

Ardahanlılar Ramazanın Bereketini Birlikte Paylaştı

Okunma: 398

15 Haziran 2017 02:35
-A

+A

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın ev sahipliğinde Sultangazi Ramazan etkinlik alanında kurulan iftar sofralarına binlerce Ardahanlı katıldı. Programa Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Tiryakioğlu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüzeyin Aydoğan, Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, AK Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Oktay Şamdanlı, Ahmet Demiray, İlker Aksu, Sultangazi AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Eyyüpoğlu, Yasin Gazi, Cemalettin Çelebi, Belediye Başkan Yardımcıları Rana Danışman, Fevzi Dülger, Kardeşler Bisiklet Yönetim Kurulu Başkanı Evsal İsa Yucak, Sürügüden Köyü Dernek Başkanı Yarcan Tan ve binlerce Ardahanlı katıldı. 

 

Yavuz Uzunkaya, Ramazan’ın Bereketini Birlikte Paylaşalım

 

İftar vakti öncesi selamlama konuşması yapan Ardahanlılar Dernek Başkanı Yavuz Uzunkaya, Ramazan ayının İslam coğrafyasında farklı şekillerde yaşandığını söyledi. Oruç tutarak gıdaya ulaşamayan insanları düşünüp muhasebe etmenin gerekli olduğunu kaydeden Uzunkaya, “Dünya coğrafyasının çok değişik yerlerinde milyonlarca insan oruç tutuyor, iftar yapıyor. Ama sofralar farklı. Kiminde çok çeşitli fazla nimet var, kiminde yok. Hatta bazılarında sadece ekmek ve su var” dedi.

Uzunkaya, konuşmasının devamında birlik ve beraberlik mesajları vererek “Ardahan derneklerinin bir çatı altında toplanması hepimizin yararınadır dedi. Tüm köy, ve ilçe dernekleri başkanlarının oluşturacağı bir çatı hepimizi kucaklayacaktır. Bizleri güçlü kılacaktır. Alınacak kararlar daha isabetli ve yerinde olacaktır mesajını” verdi.Altunay, Ramazan Unuttuklarımızı Hatırlatıyor

İftara ev sahipliği yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da çoğu geride kalan Ramazan ayında yaşanan kardeşlik havası hakkında konuştu. Tüm manevi duyguların fazlasıyla yaşandığını belirten Başkan Altunay, “Ramazanın çoğunu bugün geride bıraktık. Geri kalan on günü inşallah hep aynı güzellikte geçer. Yapılan her davete çok güzel icabet ettiniz. Bu ay da daha fazla sevgiyle birbirimize baktık. Unuttuklarımızı hatırladık. Yetim kardeşlerimizi, fakir kardeşlerimizi, dost ve akrabalarımızı daha iyi hatırlayarak bir araya gelmeye çalıştık” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku