• Diğer

Sultangazi

Ardahan Sevdalısıyız Biz

İstanbul Avrupa Yakası Ardahanlılar Derneği denince akla hoşgörü, saygı ve sevgi gelmektedir. Herkesin malumu olduğu üzere Dernekçilik anlayışı mevcut imkanlar, şartlar ve anlayışlar gereği günümüzde her ne kadar dar bir alana hapsedilse de, asıl amacı algılandığında bir toplumun temel ihtiyaçlarının başında gelmektedir.

 Ardahan Sevdalısıyız Biz

Okunma: 759

11 Nisan 2016 01:03
-A

+A

Tarihler boyunca geleneklerini korumuş ve örf ve adetlerine bağlı bir yaşam felsefesi olan toplumlarda günümüz şartlarında var oluş argümanlarından biridir. Dernekçilik insanda bireysel kazanımların toplumsal paylaşıma dönüşmesini, ortak yaşamı örgütler. Düğünlerde, gecelerde, eğlence günlerinde, pikniklerde ve cenazelerde etkin rol oynamaktadır. Günümüzde de insanların bir araya gelerek oluşturdukları topluluklar Dernekleri oluşturur.


 
Kapılarını belli periyotlarla üyelerine açan dernekler tabela dernekçiliğin ötesine gidemezler. Fakat sadece bu yönüyle var olmaya çalışan derneklerin ömrü kısa olmaktadır. Çevremizde örnekleri de çoktur. Kültürel çalışmalar, sanatsal faaliyetler, dayanışma alanının önemsenmemesi dernekçiliğin en büyük eksikleridir. Asıl olması gereken, temsil ettiği il veya ilçede tüm kollarını oluşturmuş, sistematik bir şekilde işleyişini hayata geçirmiş üyelerine güven veren bir anlayıştır. Dolayısıyla derneğin yönetiminden sonra, birimlerin oluşturulması şarttır.
 
Zaman her alanda ilerlemeyi gerektirir. Gelişim ve farklılık gerektirir. Dernekçilikte insanda karşılığı olması gereken etkinlik ve aktivitelerden gücünü alan ve ayakta duran bir güçtür. Bu gücün gelişimi tamamen verilen hizmetin tesir alanıyla sınırlıdır. Dernekçiliği güçlü ve uzun vadeli kılan birçok temel öğe vardır.
 
Temsil ettiği il, ilçe veya beldenin kendine has geleneklerini göreneklerini, sosyal yapısını, kültürel şekillenişini sosyal faaliyetlerini dernek çatısı altında kendi gençlerine ve çocuklarına öğretme sanatıdır dernekçilik. Bu bağlamda öncelikle bizden önce büyük emek ve gayretle bu derneğin çatısını oluşturmak için atılan önemli adımları önemsiyor, emeği geçen dostlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Bizim dernek başkanımız Suat Korkmaz, hiçbir kaygı ve kuşkuya yer vermeden tamamen gönüllülük esasına dayanan yönetim anlayışımızla örnek teşkil ettiğimizin altını çizmek istiyorum. Şeffaf bir yönetim anlayışının temelini atarak gelir ve gider bütçesini makul bir şekilde üyelerine izah eden bir konumdayız.. Birçok etkinliğe imza atarak Ardahan’ın sesini duyurmak yönünde Sultangazi ilçemizin sınırlarını aşarak İstanbul’a mal olmuş faaliyetler gerçekleştirdik.
 
Erkan Aslan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Anahtar Kelimeler : Ardahan Sevdalısıyız Biz,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1