• Diğer

Sultangazi

Altunay İlk Ders Zili Heyecanına Ortak Oldu

Sultangazi Belediyesi, ilk ders zili ile birlikte 110 bin öğrenciye 660 bin adet farklı ebatlarda defter dağıtımı yaptı. Orhangazi İlkokulu'nda öğrenciler ile bir araya gelen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da çocukların ilk ders zili heyecanına ortak oldu.

 Altunay İlk Ders Zili Heyecanına Ortak Oldu

Okunma: 470

17 Eylül 2018 17:41
-A

+A

2018-2019 eğitim öğretim yılında 17 milyon 749 bin 876 öğrenci ve 1 milyon 75 bin 196 öğretmen ders başı yaptı. Sultangazi Belediyesi de "Kitaplar devletten, defterler belediyeden" sloganı ile başlatmış olduğu proje kapsamında 110 bin öğrenciye 660 bin adet farklı ebatlarda defter dağıttı. Orhangazi İlkokulu'nda öğrenciler ile bir araya gelen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da çocukların ilk ders zili heyecanına ortak oldu.


 
Orhangazi İlkokulu'nda düzenlenen törene Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir ile öğrenci ve veliler katıldı.
Halk oyunları gösterisi ile başlayan programda öğrenciler, günün anlam ve önemini belirten kompozisyon ve şiirler okudu. Burada konuşma yapan Başkan Altunay, eğitimin önemine dikkat çekti.


 
Çocukların ve gençlerimizin milli ve manevi değerleri benimsemiş, bilimin üstünlüğünü kabullenen fertler olarak yetiştirmenin toplumun her kesimine düşen ortak bir görev olduğunu ifade eden Başkan Altunay, Sultangazi Belediyesi'nin eğitime yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.


 
Sultangazi Belediyesi olarak eğitime öncelik verildiğine vurgu yapan  Başkan Altunay şunları söyledi:
"Sultangazi Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı yavrularımız ve gençlerimiz için seferber ettik. Eğitim yuvalarımızın fiziki kalitesini artırdık ve ilçemize yeni okullar kazandırdık. Yeni üniversite binaları, yakın zamanda hizmete açacağımız gençlik merkezleri, Sultangazi Eğitime Destek Akademisi, e-kütüphane, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi bu çalışmalarımızdan bazılarını oluşturmaktadır."


 
Protokol konuşmalarının ardından sınıfları tek tek dolaşan Başkan Altunay, öğrencilere defter ve kırtasiye malzemeleri dağıttı. Başkan Altunay, çocuklarla sohbet ederek onlardan yeni eğitim öğretim hayatında başarılı olmalarını istedi. Öğrencilerle yakından ilgilenen Altunay, çocuklara geleceğe dair öğütlerde bulundu.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
haydar sürgeç 19 Eylül 2018 08:57

Kemal Bey, bazı öğrencilere defter verilip, bazılarına verilmediğini ilk kez duydum. Siz kızınızın hangi okulda ve hangi sınıfta okuduğunu yazın. Biz bir soralım. Neden böyle bir ayrımcılık yapılmış, gerekçesi nedir. Eğer mantıklı bir açıklaması yoksa haber değeri taşır. bizde haber yazarız. Sesinizi kamuoyuna duyururuz.

Cevapla
Kemal akaydın 19 Eylül 2018 01:20

Benim kizimda o okulda okuyur defter verilmedi öğretmen liste vermiş hepsini aldik bazi öğrencilere tek dağitildi

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1