Sultangazi

Altunay Çiftinden Yetim Çocuklara Yardım

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve Sevgili eşi Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, yüzlerce yetim çocuğa bayram öncesi gıda, kurban ve maddi yardımda bulundu.

Altunay Çiftinden Yetim Çocuklara Yardım

Okunma: 357

27 Ağustos 2017 18:52
-A

+A

Sultangazi Kadınca Yaşam Merkezi’nin organize ettiği. Her bayram öncesi geleneksel hale dönüştürdüğü bayram öncesi ihtiyaç sahibi yetim ve öksüz çocuğa gıda, kurban ve bayram harçlığı yardımı yapıldı.Cahit Altunay, Yetimlerin Yardımına Hızlıca Koşmayı Hedefliyoruz


Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, gazetemize yaptığı açıklamada “Kadınca yaşam Merkezi’nin kurulduğu ilk günden beri insani ve sosyal projeler yürüttüğünü ve kendi alanında çok başarılı olduğunu ifade etti. Sultangazi İlçesinde bulunan 15 mahallede ayrım yapmadan yetimlerin yardımına hızlıca koşmayı hedeflediklerini aktaran Altunay, bayram sonuna kadar Sultangazi’de bulunan tüm yetim çocuklara ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. İhtiyaç sahibi kişilere sadece Kurban bayramında değil diğer zamanlarda da yardım ulaştırılması için çalıştıklarını kaydeden Altunay, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında Kurban bayramı sonrasında da iş adamlarımızdan hayırsever vatandaşlarımızdan bize ulaşan yardımları bu kişilere eğitim, gıda, sağlık ve kira yardımı olarak ulaştıracağız” diye konuştu.İyilik Meleği İlknur Altunay

Günlerdir bir yetimin, bir öksüzün yüzünü güldürmek için çalışan, iyilik meleği İlknur Altunay, ziyaret ettiği birçok ailede karşılaştığı manzara karşısında gözleri yaşlı ayrıldı. Bir haftaya yakın bir süredir çalışmalarını yakından takip ettiğimiz iyilik meleği İlknur Altunay gazetemize şu açıklamayı yaptı.     
Yetim çocukların bulunduğu ailelere sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan İlknur Altunay, "Toplumun temelinde yatan aile kavramının önemini bildiğimiz için savunmasız büyüyen yetimler ile ilgili her çalışmayı önemsiyor ve destekliyoruz. Bugünün çocukları yarın yetişkin birer birey olarak toplumda yer kazanacak, erdemli yetişen her çocuğun ise topluma kazandıracağı şeyler olacaktır." dedi.
Anne ve babalarını kaybeden bu çocuklarımıza bayram sevincini yaşatabilmek ve onların yalnız olmadığını bir nebze olsa da hissettirebilmek adına, insanlık uğruna, iyiliği yaymaya devam edeceğiz" diye konuştu.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku