Sultangazi

Altunay, Sivaslıları İftarda Buluşturdu

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sivaslıları iftarda bir araya getirdi. Binlerce Sivaslının bir araya geldiği iftarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra milletvekilleri de katıldı.

Altunay, Sivaslıları İftarda Buluşturdu

Okunma: 609

2 Haziran 2017 11:27
-A

+A

Sultangazi Belediyesi etkinlik alanında Sivaslılara verilen iftara AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen, Sultangazi AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun, Sivaslılar Platformu Başkanı Eyüp Bayrak, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve binlerce Sivaslı katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, akşam ezanının okunmasıyla devam etti. İftarların açılmasının ardından Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, açılış konuşmasında hem protokolü hem de etkinlik alanını hınca hınç dolduran Sivaslıları selamladı.Bayrak, Bu Olanağı Bize Sağlayanlara Teşekkür Ediyorum

Sivaslılar Federasyon Başkanı Eyüp Bayrak, İftar programında yaptığı konuşmada Sultangazi Belediyesine teşekkür etti. Şırnak’ta yaşanan elim kazada şehit düşen askerlerimize rahmet okuyarak konuşmasına başlayan Bayrak, Sultangazi Belediyesinin geleneksel hale dönüştürdüğü “hemşeriler iftarda buluşuyor” programı ilçeye çok şey kazandırıyor. Ben huzurlarınızda Sultangazi belediye başkanı Cahit Altunay’a teşekkür ediyorum” dedi.  Altunay, Kadir Abimizin Katkıları Büyük

Sultangazi, Gaziosmanpaşa ilçesinden ayrıldıktan sonra 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde ilçe oldu. Bu yerleşim alanının yaşanılır bir yer olabilmesi için büyük desteğe ihtiyaç vardı. Daha iyi anlaşılması için bir örnekle sizleri aydınlatmak isterim. Köyden İstanbul’a geleli henüz birkaç yıl olmuştu. Kardeşlerim ağabeylerimle beraber bir hatlı minibüs almaya karar verdik. Ancak nasıl taksitleri ödeyeceğiz diye kara kara düşünüyorduk. Aklımıza çok sevdiğimiz davımız geldi. Eğer taksitleri ödeyemesek gider yardım ister bu badireyi atlatırız diye düşünüyorduk. Ancak, Allah bize yardım etti, bizde canla başla çalışarak dayımızdan borç para istemeden birkaç yıl içerisinde borcumuzun tamamını ödedik. Borcumuz bittikten sonra dayımıza gidip durumu izah ettik ve kendisine teşekkür ettik. Çünkü sıkıştığımızda gidecek bir kapımız vardı. Ben şahsım ve ekibim adına Kadir başkanıma teşekkür ediyorum. Sultangazi’nin modern bir ilçe olmasında katkısı büyüktür. Bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgememiştir.Ekrem Erdem Başkanımız Sivaslılar nerdeyse ordadır. Bizde Sivaslıların iftarı var sizleri de bekleriz dediğimiz an tabi’i ki seve seve gelirim diyerek programımıza katıldı. Kendisine huzurlarınızda binlerce kez teşekkür ediyorum.2. Bölge sorumlumuz Milletvekili Sayın Şirin Ünal, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Her fırsat bulduğunda mutlaka ziyaretimize gelmiştir. Sultangazi’de yapılan bütün etkinliklere katılarak bizleri onurlandırmıştır.Ben Sultangazi Belediye Başkanı Olarak Sivaslılar Federasyonu Başkanı Eyüp Bayrak şahsında protokolü ve tüm Sivaslıları saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.
Dağlar Civan, Sivaslılar Bu İlçenin Gururudur

Sivaslıların iftar programında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan elim kazada şehit düşen askerlerimizi anarak söze başladı. “ Bu mübarek ramazan ayında yüksek gerilim hattına takılarak düşen ve en yüce mertebe olan şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimizi rahmetle şükranla anıyorum. Ramazan-ı şeriflerinizi tebrik ediyor, sizleri saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Sivaslılar her zaman olduğu gibi bugünde bu ilçenin gururu olduklarını kanıtladılar. Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozmasın. Ramazanınızı tebrik ediyor başta protokol olmak üzere sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.
Sultangazi 3 Ayrı Metro Hattının Buluşma Noktası Olacak

İftar programında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şırnak’ta helikopter kazasında şehit düşen askerleri hatırlatarak, “Bugün yüzbaşımızın cenazesindeydik. Bu vatan için buna değer. Bulunduğumuz coğrafya zor şartları içeren bir coğrafya. Bu coğrafyada yaşamak kolay değil. Bir irade duruş istiyor. Bu duruşu sergilediğimiz müddetçe inanıyorum ki birlikteliğimiz ile Türkiye’yi geleceğe taşıyacağız” diye konuştu.13 yılda İstanbul’a 98 milyar lira Sultangazi’ye ise 1 milyar 300 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Kadir Topbaş, Sultangazi’nin 3 ayrı metro hattının buluşma noktası olacağını müjdeledi. Topbaş, İstanbul’da yaşayan Sivaslıların birlik ve beraberlik içinde İstanbul’un barış ve huzur iklimine katkıda bulunduğunu da sözlerine ekledi.Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı yaptığı üstün çalışmalarından dolayı kutlayan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü. Cahit Altunay kardeşim Sultangazi için bir şanstır. Gecesini gündüzüne katarak Sultangazi’yi sadece yaşanılır bir ilçe değil, modern bir ilçeye kavuşturmuştur. Bu ilçe öyle inanıyorum ki en kısa zamanda İstanbul ilçeleri arasında zirveye oturacaktır” dedi. 


 
Protokol konuşmaları İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem’in konuşmalarıyla son buldu. İftar programının ardından hatıra resimleri çekilerek bu an ölümsüzleştirildi. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku