Sultangazi

Altunay, Orucunu Şah Hatayı Cemevi’nde açtı

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Muharrem ayı dolayısıyla Şah Hatayı Cemevi’nde matem orucu tutan vatandaşlar ile birlikte oruç açtı.

Altunay, Orucunu Şah Hatayı Cemevi’nde açtı

Okunma: 806

1 Ekim 2017 21:14
-A

+A

Merkezi 50. Yıl Mahallesinde bulunan Şah Hatayı Cemevi’ndeki Muharrem ayı orucu açmaya Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Ceylan, Şah Hatayı Cemevi Dedesi Ali Bayda, Şah Hatayı Cemevi Başkanı Turan Güner,  Şah Hatayı Cemevi Kadın Kolları Başkanı Sakine Güner ve çok sayıda Alevi vatandaşlar katılım sağladı. Oruç açma öncesi dualar eden Cemevi dedesi, Ali Bayda, birlik ve beraberlik mesajları verdi.


 

Merkezi 50. Yıl Mahallesinde bulunan Şah Hatayı Cemevi Başkanı Turan Güner, matem orucuna katılan vatandaşlara seslenerek, “Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Her yıl Muharrem ayında sizlerle matem orucunda bir araya geliyoruz. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Dış mihraklar bizim birliğimizi beraberliğimizi bozmaya çalışıyorlar. Biz Cemevleri dün olduğu gibi bugün de oynanan oyunlara gelmeyeceğiz. Kardeşliğimizi ve birliğimizi diri tutacağız” dedi.Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Ülkemizin bu günlerde daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi korumalıyız. Bizim insanlarımız arasında kimsenin kimseye karşı bir üstünlüğü yoktur. Alevi, Sünni, Kürt, Türk, Laz, Çerkez bizler bir milletiz. Birileri ne kadar uğraşırsa uğraşsın bu milleti birbirinden ayıramayacaktır” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku