Sultangazi

Altunay, Gazi ve Şehit Yakınlarıyla Birlikte Silivri’deydi

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 15 Temmuz darbe girişiminde rol alan askerlerin yargılandığı mahkemeyi takip etti. Duruşmaya ara verildiği bir dönemde gazetelerimize açıklamalarda bulunan Altunay, şunları söyledi.

Altunay, Gazi ve Şehit Yakınlarıyla Birlikte Silivri’deydi

Okunma: 407

10 Temmuz 2017 20:34
-A

+A

Kartal Köprüsü ve Samandıra gişeleri darbe girişimi davası başladı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ve beraberindeki Belediye Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger, Mustafa Birinci, Özel Kalem Müdürü Adil Dayıoğlu duruşmayı izleyenler arasındaydı.  

Duruşmaya verilen arada Gazetemize konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, "Seneyi devriyesine ulaştığımız 15 Temmuz gecesinin o puslu gecenin kahramanları olan şehitlerimize gazilerimize minnet doluyum. Rabbim onların şehitlik makamını en üst seviyede kılsın. Hayatta olan gazilerimize de uzun ömürler versin. Bugün Silivri cezaevindeki duruşmaları katılmak için buradayız.Hain darbe girişimini onlar yapmamış gibi biz darbe karşıtıyız diyerek savunma yapıyorlar. Hak mutlaka yerini bulacak. Bu millet neye maruz kaldığını neler yaşadığını çok iyi biliyor. Türk adaleti bunlara gereken cevazı verecek. Bunlar suçunun ağırlığı altında hem bu dünyada hem ahirette ezilmeye devam edecekler.15 Temmuz gerek ilçemizde gerekse Türkiye’nin her tarafında unutmamak ve unutturmamak adına bir dizi programlar gerçekleştiriyoruz. Gerek pankartlarla gerekse dövizlerle astığımız billboardlarla gelecek nesillere kalıcı bir şekilde anlata bilmek adına ilçe belediyeleri olarak seferberiz. Buğun itibari ile Sultangazi 15 Temmuz şehitler meydanda açmış olduğumuz sergi o geceyi hatırlatmak adına hizmet verecek.13 Temmuz akşamı programlarımız var.14 Temmuz akşamı programlar devam edecek.15 Temmuz akşamı saat 18:30 itibari ile şehitler köprümüzde olacağız. Cumhurbaşkanımızın katılacağı programa Sultangazi ilçesi olarak orada olacağız. Program bitiminde ilçemizde olacağız ve sabaha kadar meydanlarda olacağız. Bu süreç içerisinde Cumhurbaşkanımızın konuşmasını ilçemizde büyük LED ekrandan vatandaşlarıma dinletmiş olacağız. Bu bizim programımız.Tatbikî son sözü sayın cumhurbaşkanımız söyleyecek. Cumhurbaşkanımızın konuşması çok önemli. Devam edin diyorsa devam edeceğiz, bitirin diyorsa bitireceğiz. Süreklilik diyorsa sürekli olacağız. Bu millet gelen işaretle aylar boyunca demokrasi nöbetlerini nasıl tuttuysa gelen emirle de durdurduysa şimdide aynı emri bekleyeceğiz reisimiz ne diyorsa ona tabi olacağız.
Allah bu millete böyle acılar bir daha yaşatmasın. Dünyanın hiçbir ülkesine böyle işgal girişimi yaşatmasın. Türkiye bunun acılarını çok iyi biliyor. Kahraman milletimiz birlik ve beraberlik ruhuyla bunu aşmayı başarmış. Bir daha yapmaya cesaret edemeyecekleri şekilde bastırmıştır. Bizi bölmek istediler, bizi parçalamak istediler, bizi birbirimize düşürmek istediler başaramadılar. Bizi bir yumruk yapmayı başardılar. İnşallah bu millet bundan sonra bu hassas duygularla yoluna devam edecek. Bu ülkeyi her zaman en iyi şekilde koruyacaktır. Buna gönülden inanıyoruz. Allah milletimizden razı olsun. Milletimize zeval vermesin" dedi.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku