Sultangazi

Altunay, Efe Samet’in İsteğini Yerine Getirdi

Engellilere, yetim ve öksüzlere yönelik yardımlarla dikkat çeken Sultangazi Belediyesi, Sultangazi Kaymakamlığı ve Kadınca Yaşam Merkezi ile işbirliği içerisinde yetim öksüz ve engelliler için seferberlik başlattı.

 Altunay, Efe Samet’in İsteğini Yerine Getirdi

Okunma: 577

25 Haziran 2017 19:22
-A

+A

Ramazan boyunca çeşitli ev ziyaretlerinde bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Kadınca Yaşam Merkezi Onursal Başkanı İlknur Altunay, dün gelen çağrıya kayıtsız kalmadı. Sultangazi İlçesi Uğurmumcu Mahallesinde ikamet eden 14 yaşında ki Efe Samet’in tek isteği Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı görmekti.
 
 
 
Altunay, Çağrıya Kayıtsız Kalmadı

 
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı görmek isteyen 14 yaşındaki Engelli Efe Samet, karşısında Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı görünce sevinçten ne yapacağını şaşırdı. Üç yıl önce yani 11 yaşında SMA hastalığına yakalanan Efe Samet, kısa bir süre sonra yatağa düştü. Her geçen gün durumu daha da ağırlaştı. Şu an solunum güçlüğü de çekiyor. Solunum güçlüğü çektiği için makineye bağlı olarak yaşam mücadelesi veren Efe Samet’in arzusu “ Lunapark’a ve sahile gitmek” olduğunu öğrenen Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, anında olaya el koyuyor.


 
Altunay, Efe Samet’i çok Mutlu Etti
 
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, telefonla anında Çevre Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğünü arayarak talimat verdi. “Bir ambulans, bir engelli aracı bayramın ikinci günü sabah saat 10’da bahsi geçen adreste gelecek. Gerekli gıda ve ihtiyaçlar araçlarda hazır edilecek. Aile tek kuruş harcamayacak. Araç şoförleri özenle seçilecek, çünkü ailede engelli bir değil iki kişi var. Efe Samet’in kız kardeşi de tekerlekli sandalyeye mahkum. Efe Samet ambulansla yolculuk yaparken anne Efe Samet’e refakat edecek, baba, kardeş ve anneanne tekerlekli sandalyeye mahkum olan kızına refakat edecek. Şoförler hiç ama hiçbir şeye itiraz etmeyecek. Aile sabahtan akşama kadar ne yapmak istiyorsa şoförler söylenen şeye harfiyen uyacak. Aile tamam bu kadar yeter bizi evimize bırak demeyene kadar seyahat devam edecek”. Evin ön tarafında atıl durumda bulunan bahçe hemen çimlendirilecek renk renk çiçeklerle süslenecek, kameliye kurulacak bu engelli kardeşlerimizin piknik yapabilme koşulları oluşturulacak. Bu talimatlar Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a ait.  


 
Kaymakam Gözyaşlarını Tutamadı
 
Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, gördüğü trajedi karşısında gözyaşlarına hakim olmadı. Ailenin “ bizim hiçbir şeye ihtiyacımız yok demesine rağmen evin adresini alan Uslanmaz, gerekeni yapacağını söyledi. “ Geçmiş olsun dileklerinde bulunan Kaymakam Ali Uslanmaz, aileyle sabır ve kolaylıklar diledi.

 

 
Allah Binlerce Kez Sizden Razı Olsun
 
Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın oğluna ve kızına gösterdiği yakınlıktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Efe Samet’in annesi 14 yaşındaki Efe Samet ve kız kardeşinin “ Lunapark ve Sahile gitme” hasretiyle yanıp tutuştuğunu söyleyerek şöyle konuştu. “ Bu şekilde çocuklarıma kimse sahip çıkmamıştı. Bugüne kadar çevremizde çok insan gördük. Evimize kadar ziyaret ettiler. Sultangazi Belediye Başkanımız bu kadar candan sıcak gerçekten baba şefkati gibi çocuklarımın elinde tuttu. Başını okşadı. Halini hatırını sordu. Bir arzularının olup olmadığını öğrendi. Çocuklarımın tüm isteklerini anında yerine getirdi. Ben çocuklarımın mutluluğu karşısında gözyaşlarımı tutamadım. Şimdiye kadar hiç birisinden görmediğimiz davranışı gördük. Zaten bizim için maddi değil de, manevi olan destek çok önemli olduğu için şimdi çok mutluyum. Döktüğüm gözyaşları mutluluk gözyaşları” dedi.   


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku