• Diğer

Sultangazi

Ali Öner: Sultangazi, İstanbul’un Parlayan Yıldızı

İstanbul’un yeni ilçelerinden biri olan, nüfus yoğunluğu bakımından İstanbul’un en büyük ilçelerinden Sultangazi, İstanbul’un parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 2018 yılını yatırımlarla geçiren Sultangazi, 2019’da yarım kalmış projelerini tamamlayarak geleceğe emin adımlarla yürümek istiyor.

Ali Öner: Sultangazi, İstanbul’un Parlayan Yıldızı

Okunma: 437

4 Ekim 2018 23:42
-A

+A

Sultangazi AK Parti Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Ali Öner, yaptığı açıklamada, ekonomik gücü ile büyük bir ilçe olan Sultangazi’nin geri kalmışlıktan kurtulması için Belediye Başkanı Cahit Altunay tarafından çok büyük çalışmalara imza attığını söyledi.

2008 yılında Gaziosmanpaşa ilçesinden ayrılarak ilçe statüsüne kavuşan, 2009 yılı yerel yönetim seçimlerinde belediye olan Sultangazi unutulmuş, terk edilmiş, varoş olarak adlandırılan kenar bir mahalleyken. 2009 yılında kurucu belediye başkanlığına seçilen Cahit Altunay ile birlikte kaderi de değişti.

 

Ali Öner, gelinen aşamada 2018 yılının Sultangazi için oldukça verimli geçtiğini belirterek yapılan çalışmaları şöyle anlattı:  Gaziosmanpaşa ilçesinden ayrıldığımızda Sultangazi’ye 5 Lise düşmüştü. Nüfus yoğunluğundan dolayı bu okullar yetersiz kalınca öğrenciler çevre ilçelerde eğitim almaktaydılar. Şimdi Sultangazi’de 50 tane yeni okul yapıldı. Her mahallede en az 2 adet aile sağlığı merkezi kuruldu. 5 tane üniversite ilçeye kazandırıldı. Kapalı Pazar alanlarıyla İstanbul’un parlayan aynası oldu. Olimpik yüzme havuzuna kavuştu. Kültür merkezleri ile göz doldurdu. Gençlik ve kadın merkezleri görülmeye değer nitelikte. Kent ormanlarını kelimelerle anlatmanın imkanı yok. 650 yataklı devlet hastanesi önümüzdeki günlerde açılıyor.

İlçemizin meydanının modern ve güzel bir görünüme kavuşması için çevre düzenlemesi yapılmış ve ilçe merkezine modern bir görünüm kazandırılmıştır. Küçük Uğurmumcu olarak adlandırılan mahalle yeni yapılan modern binaya taşınarak bu alanda ilçe meydanına katılacaktır.

Sultangazi’ye yüzlerce çocuk parkı, On binlerce ağaçlandırma, kaldırımların yenilenmesi, elektrik kabloların yer altına alınması gibi önemli çalışmaları görmemezlikten gelinemez. Yapılan bunca çalışmaya destek olmak amacıyla 2019 yılı mart ayında yapılması planlanan seçimlerde AK Parti Sultangazi Belediye Meclsi üyeliğine talibim. Durmak yok yola devam” dedi.     

 
 
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1