• Diğer

Sultangazi

AK Parti’de Kimler Belediye Başkan Aday Adayı Olacak?

Aslında bu haberimizin başlığında AK Parti’de kimler Belediye Başkan aday adayı olmayacak? diye yazılması daha doğru olurdu sanıyorum. Ancak biz kulislerden aldığımız haberler ışığında genel bir analiz yapalım.

AK Parti’de Kimler Belediye Başkan Aday Adayı Olacak?

Okunma: 3898

4 Eylül 2018 10:24
-A

+A

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerini geride bıraktık. Şimdi gündeme yerel seçimler geliyor. Şunun şurasında birkaç hafta sonra yani Ekim ayı gibi yerel seçimlerle ilgili süreç başlayacak. Süreç başlarken doğal olarak merak edilen konunun başında kim veya kimler Sultangazi Belediye Başkan aday adayı olacak.


 
Cahit Altunay
 
AK Parti kulislerinde aday adayı olarak birçok isim dolaşıyor.
Kulislerden aldığım bilgilere göre siyasi bir değerlendirme yapmak kaçınılmaz gibi gözüküyor. Mevcut Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, aday adayı olacaktır. Bir dönem daha Sultangazi Belediye Başkanı olmak için gerekli çalışmaları yapacaktır. 10 yılda Sultangazi’ye kazandırdıkları Altunay, için referans niteliğindedir. AK Parti Genel Merkezin yaptırdığı memnuniyet anketlerinde Altunay ile ilgili olumlu bilgiler alınmaktadır.


 
Suzan Dağlar Civan
 
Türkiye’nin ilk ve tek başörtülü kadın ilçe başkanı olarak kendinden söz ettiren Suzan Dağlar Civan’ın ismi henüz AK Parti Sultangazi ilçe başkanı iken önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinde Sultangazi Belediye Başkanlığına hazırlanıyor diye dillendirilmişti. Kimi çevreler bu söylentiye sıcak bakarken kimi çevrelerde kısık seslerle de olsa karşı çıkmıştı. Ancak Suzan Dağlar Civan bu konuda olumlu veya olumsuz her hangi bir görüş bildirmemişti. Şu an kulislerde Sultangazi Belediye Başkanlığına aday adayıdır söylentileri dolaşmaktadır.


 
Seyit Ateş,
 
Yüz yüze yaptığımız görüşmede Sultangazi Belediye Başkanlığına sıcak baktığını biliyoruz. Ateş’in genel merkez nezdinde nabız yoklayacağı ve yeşil ışık aldığı takdirde aday adayı olacağını söyledi. “ Cahit Altunay olmayacaksa bel olmalıyım” diyerek kaçamak cevap vermeyi tercih etti.  


 
Hasan Esat İlhan
 
Mevcut Sultangazi AK Parti Meclis Üyesi Av. Hasan Esat İlhan’ın da Belediye Başkanı olmak istediğini AK Parti kulislerinden öğreniyoruz. Gelen duyumlar “ Suzan Dağlar Civan, aday adaylığı açıklamasında bulunmasa Av. Hasan Esat İlhan’ı açık destekleyeceği” söyleniyor.


 
Binali Bulut
 
Erzurum Nüfusuna kayıtlı, Sultangazi’de ikamet eden Binali Bulut’un da belediye başkanı olmak istediği, geçen dönem bu konuda bir hamle yaptığını, ancak başarılı olamadığını herkes biliyor. Bulut’un şansını son kez deneyeceği ve adaylık için girişimde bulunması bekleniyor.


 
Mustafa Demir
 
Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mustafa Demir’in de aday adayı olabileceği belirtiliyor. Demir’in edindiği tecrübe ve birikimin şansının olabileceği ifade ediliyor. Bu durumun kendisine artı bir avantaj sağlarken, Trabzon Federasyon Başkanlığından ayrılması Sultangazi Belediye Başkanlığına soyunacağı söylemlerini güçlendirdi.


 
Ahmet Süt
 
Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Başkanı Ahmet Süt’ün de ismi Sultangazi Belediye Başkan aday adayları arasında gösteriliyor. Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Yönetimi ve Başkan Ahmet Süt’ün belediye başkanlığına sıcak baktığı söyleniyor. Süt’ün belediye başkan aday adayı olabilmesi için öncelikle (AKYAD)’dan istifa etmesi gerekiyor. Ahmet Süt, harekete geçmeden önce genel merkezle istişarelerde bulunacak.  Şayet genel merkezden kendisine yeşil ışık yanarsa, önce (AKYAD)’dan istifa edecek, ardından belediye başkan aday adaylığı için harekete geçecek. Ayrıca Adıyaman milletvekilleriyle sürekli diyalog da olan süt ve beraberinde ki heyet işi sıkı tutuyor.
 

 

 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
haydar sürgeç 7 Aralık 2018 11:50

Sevgili arkadaşım sadece doğu illerini yazmadım. O tarihte siyasi kulislerde ismi aday adaylıkta geçen bu arkadaşlarımızdı. Cahit Altunay Doğlulu değil Edirnelidir. Mustafa Demir Doğulu değil Trabzonlu'dur, Suzan Dağlar Civan doğulu değil Çankırılı dır. saygılarımla.

Cevapla
7 Aralık 2018 01:28

Sadece Doğu illerini saymışsınız hayırdır?

Cevapla
Mehmet arı 24 Kasım 2018 02:47

Ahmet süt kardeşime başarılar diler adıyaman malatya bitlis urfa elazığ mardin diyarbakır kars muş van bingöl hepsi seninle yolun açık anlın pak partin AK olsun ALLAH yar ve yardımcın olsun

Cevapla
Umut 5 Eylül 2018 23:49

Ahmet beye basarilar diliyoruz sultangazi halki olarak

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1