• Diğer

Sultangazi

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Akçay Basınla Buluştu

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Akçay, yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Akçay, Merkezi Sultangazi Cebeci Mahallesinde bulunan Sivaslılar Derneğinde düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Akçay Basınla Buluştu

Okunma: 656

21 Kasım 2018 19:38
-A

+A

Mustafa Akçay’a Federasyon Başkanı ve dernek başkanları eşlik etti. Sultangazi’yi hepimiz biliyoruz. Sonuçta doğma büyüme Sultangazi insanıyız. Bu bölge hepimizin bildiği gibi tekstil ve ayakkabı sektörünün merkezi sayılacak bir yer. Genel anlamda Anadolu’dan sürekli göç aldığı için şöyle bir tanımlama yaparsak yanılmayız sanırım. Sultangazi İstanbul’un bir ilçesi ama sanki Anadolu’nun bir kasabası gibidir. Burada her ne kadar son dönemde siteleşmeye geçilse de genel tabanı insanların bir birlerini tanırlar mutlaka. Eskilerden birbirlerinin etkileşimi vardır” dedi.


 
“Siyasi yaşama milli Görüş hareketiyle başladığını söyleyen Akçay, AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte, bir AK Parti’li olarak, biz hiçbir zaman kendi menfaatlerimizi halkın menfaatlerini ve çıkarları üzerinde tutmadık. Her zaman halkla iç içe halkın hizmetçisi olduk. Koltuk, makam sevdalısı olmadık. Hizmet için yola çıktık. Hizmet için adayız, hizmet için buradayız” dedi.   

  

  
 
Mustafa AKÇAY/İktisatçı

Akparti Sultangazi Başkan Aday Adayi Hakkında
Değerli arkadaşlar
- Aktif siyasi hayatıma 1983 yılında Refah Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı olarak başladım. Yaptıımız çalışmalar ile siyasi başarıların elde edilmesinde isimsiz kahramanlarla / teşkilatla birlikte önemli roller oynadık. İstanbulda Milli Görüş’e sahip ilk belediye olan Arnavutköy’de yönetimin ele alınmasında önemli roller oynadık.


 
-       1987 yılında Milli Gençlik Vakfı ‘nın Gaziosmanpaşa Şubesi’ni kurarak milli şuurlu genç kadrolar yetiştirilmesine vesile / yardımcı olduk.
 
-       Özel Radyo ve TV ‘lerin yayın hayatına girmesi ve medyanın toplum üzerindeki etkisinin açığa çıkması sonrasında, arkadaşlarım ile birlikte “Marmara FM Radyo” Projesi’ni hayata geçirdik. Genel Müdürlük görevini üstlendim, Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptım. Yaptığımız programlarla, toplumun sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda bilinçlendirilmesi için önemli roller oynadık. 1994 Yerel Seçimleri’nde yaptığı yayınlarla elde edilen başarılara katkıda bulunduk.


 
-       Radyo ve TV ‘ler gibi Sesli, Görsel ve Yazılı Medya’ya birçok eleman yetiştirdik. “Marmara FM” , Spor, Siyaset ve Sanat Camiası’nda yer alan birçok kişinin program yaparak yetişmesine okul oldu.
 
-       1994 yılında, Amatör Futbol Ligi’nde yer alan ‘’Zara Ekinli Spor Kulübü’’ nün kuruluşunda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Sultangazi’ye Zara Ekinli Spor Kompleksi’nin kazandırılmasında ve yapımında etkin bir rol oynadık.
 
-       1995-1997 yılları arasında Müsiad Basın-Yayın Kurulu üyeliği yaptım.
 
-       1996 yılından bu yana binlerce öğrencinin yetiştirilmesine yardımcı olan ‘’Yeni Dünya Vakfı’’ nın “Kurucu Mütevelli Heyeti Başkan”lığını yaptım , halen aktif olarak Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmete devam etmekteyim. Günümüzde bu görevi Adıyaman eski milletvekili ve Akparti teşkilatlanma başkan yardımcısı Mahmut Göksu devam etmektedir.
 
-       1999 Yerel Seçimleri’nde Fazilet Partisi’nden ilçemiz Belediye Meclis Üyesi seçilerek Encümen Üyesi, Komisyon Başkanlıkları ve Başkan Danışmanı olarak görev yaptım.


 
-       İçinde bulunduğumuz bu mekan Atalan köyünü 2000 yılında burada kurduk ve derneğimize kazandırdı, Atalan köyü ve Çorağandere mezrasında 2 ayrı caminin  yapımını ve hizmete açılışını gerçekleştirdik. Dernek Başkanlığı görevi halen devam etmektedir.
 
- 2001-2003 yılları arasında ilçede Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Danışmanlığı görevini üstlendim.
 
-Sultangazi Sivaslılar Platformu ve Zara Ekinli Spor Kulübü İstişare Kurulları Üyesim.


 
-(Kıydef) Sivas, Zara Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonu üyesiyiz.
 
-Değerli basın mensubu arkadaşlar, 3 oğlumun 2si Eskihabipler mahallesinde 1’i cebeci mahallesinde oturuyor, iş yerimiz cebeci mahallesinde, sabah-akşam buradayız, günümüz burada geçiyor, halkımızla iç içeyiz sorunlarını bizlerle paylaşıyorlar, eksiklikleri gözlemliyoruz, vatandaşın sorunlarını dinliyoruz. Çözüm yolları bulabilmek için düşünüyoruz, projeler üretiyoruz.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Adnan KAYA 21 Kasım 2018 21:45

Hayırlı olur inşallah

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1