• Diğer

Sultangazi

Ahmet Süt, Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

Ahmet Süt, AK Parti’den Sultangazi Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunu binin üzerindeki kitleyle gerçekleştirdi.

Ahmet Süt, Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

Okunma: 4525

11 Kasım 2018 22:23
-A

+A

11. 11. 2018 Pazar günü binin üzerindeki bir kitleyle Sultangazi 15 Temmuz demokrasi ve şehitler meydanında bir araya gelen Ahmet Süt, sloganlar ve zılgıtlar eşliğinde AK Parti ilçe başkanlığına yürüdü. Eski Edirne Asfaltını trafiğe kapatan kitle sık sık “ Dik dur eğilme Sultangazi seninle” sloganı attı. Kortej oluşturarak Sultangazi Eski Edirne asfaltını boydan boya geçen kitle AK Parti İlçe Başkanlığı önünde meşalelerle karşılandı. Dakikalarca slogan atan kitle Ahmet Süt ve beraberindeki kurmaylarını alkışlarla zılgıtlarla ilçe Başkanlığına uğurladı.


 
Geçtiğimiz gün İstifasını verdiği Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği, Kurucu üyesi 7 yıl Başkan Vekilliliği ve son iki yıl genel başkanlık görevini layıkıyla yürüten Ahmet Süt, Sultangazi Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığı başvurusunda bulundu. Başvuru dosyasını AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun’un Özel Kalem Müdürü Harun Değeri’ye teslim eden Süt, burada yaptığı konuşmada, 
AK Parti'nin sadece bir siyasi parti olarak kurulmadığını belirterek, "AK Parti, mazlumların, kimsesizlerin umudu olarak kuruldu. AK Parti, yasakların baskıların yolsuzlukların ortadan kalkması için kuruldu. AK Parti, tüm İslam aleminin umudu olarak kuruldu. AK Parti'nin mücadelesi, bir medeniyet mücadelesidir, bir adalet mücadelesidir, bir kalkınma mücadelesidir" ifadelerine yer verdi.Toplumsal kalkınmanın mücadelesinin yerel yönetimlerle başladığını kaydeden Süt, "Yaşanabilir İlçeler yerel yönetimlerle inşa edilir. AK Parti bu alanda da destan yazdı. AK Belediyeler şehirlerimizde, ilçelerimizde, mahallelerimize dokunuşlar. Şeyh Edebali'nin 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturundan yola çıkarak yaşanabilir şehirlerimizi oluşturdular. Geçtiğimiz 16 yılda yapılanlar, 2023 hedeflerimize ulaşmak başta olmak üzere, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Medeniyet mimarlarımızdan aldığımız ilhamla, ilçelerimizi kalkındırmak, Sultangazi’mizi markalaştırmak için durmak yok yola devam diyoruz" şeklinde konuştu. 


 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1