Sultangazi

Af Kurban Bayramı’nda çıkacak mı?

Gözü yaşlı mahkum yakınları kurban bayramında sevinecek mi? Adalet Bakanlığı, uzun zamandan beri gündemden düşmeyen af meselesine açıklık getirecek mi? Bu sorular gündemi meşkul etmeye devam ediyor.

Af Kurban Bayramı’nda çıkacak mı?

Okunma: 1517

19 Ağustos 2017 20:44
-A

+A

Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra cezaevlerinin doluluk oranı sebebiyle zaman zaman dillendirilen kısmi af için mahkum ve mahkum yakınları büyük bir bekleyiş içerisinde.

Milyonlarca mahkum yakını ayrımsız genel af beklerken, sosyal medyadan ilgililere mesajlar yazarak meramını anlatmaya çalışmaktadırlar. Adalet Bakanlığından gelebilecek müjdeli bir habere kilitlenen mahkum yakınları bu kurban bayramında çifte bayramı bir arada kutlamak istiyor.

İki ay önce şeker tadında bir bayrama buruk giren mahkum ve mahkum yakınlarının umudu kurban bayramı. “Bizi en çok belirsizlik” yıpratıyor diyerek serzenişte bulunan mahkum yakınlarının acıklı hikayesi yürekleri burkuyor. Gencecik gelinler eşlerini, küçük çocuklar babalarını, yaşlı anneler evlatlarının yolunu gözlerken yokluklar içerisinde yaşam mücadelesi veren aileler var.

Mahkum yakınlarının beklentisi. Yetkililerin bu yaraya bir an önce parmak basması ve çözüm üretmesini istiyor. Mahkumlar cezaevlerine sığmaz oldu. On binlerce mahkumun içerde tutulduğunu yatacak yer sıkıntısı çektiklerini mahkum yakınları her görüş sonrası kamuoyuna duyurmaya çalıştı.

Yetkililerin af konusuna bir açıklık getirmesi, mahkum ve mahkum yakınlarının sesine kulak vermesi artık kaçınılmaz bir hal almıştır. Mahkum ve tutuklu yakınları yetkililerden gelecek güzel bir haber bekliyor. Bu haber hem cezaevinde yatanları hem de dışarıda yokluk içerisinde yaşayan mahkum yakınlarını sevince boğacak.  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
birgul akdag 2 Eylül 2017 16:43

lütfen artık af çıksın kurban bayramın da belki af çıkar diye bir omutla durduk bekledik ama bayram da geçti bitti ne olacak şimdi ne olursun kızım 4 yaşında sürekli babasını surup duruyur millete diyu bu benim babam lütfen cucuklari için af çıksın lütfen

Cevapla
elazig 23 28 Ağustos 2017 23:21

Verilen karar adeletli değil peki acikcezaevindekiler ne olacak hiç olmassa onlari birakin iyi hali olan hukumluye birsey yok böyle olurmu bu musluman bir devlete yakisirmi bizlerde diger mahkum aileri olarak bizim icinde bir yasa madde 188lutfen tesekurler

Cevapla
mehmet 25 Ağustos 2017 15:58

AF İSTİYORUZ ARTIK AF FETÖ NÜN HAKİMLERİ SAVCILARI 15 TEMMUZ ÖNCESİ SUÇLU VE SUÇSUZ AYIRIMI YAPMADAN ÇOK CANLAR YAKTI AF ÇIKSIN ARTIK

Cevapla
mahkum esi 24 Ağustos 2017 11:46

af ciksin artik lutfen sesimizi duyun artik

Cevapla
Azat 24 Ağustos 2017 11:40

Nolur cumhurbaşkanı mız bir af verin nolur.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku