• Diğer

Sultangazi

Adıyaman Tanıtım Güzellikleri Başladı

İstanbul’da düzenlenen Adıyaman Tanıtım Günleri, renkli görüntülere sahne oldu. Adıyaman’ı daha fazla tanıtmak için harekete geçen sivil toplum kuruluşu temsilcileri, etkinlik alanından ayrılmadı.

Adıyaman Tanıtım Güzellikleri Başladı

Okunma: 410

19 Ekim 2018 09:01
-A

+A

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Federasyonu ve Adıyaman Vakfı öncülüğünde Yenikapı etkinlik alanında düzenlenen, Adıyaman Tanıtım Günlerinin açılışına TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Dursun, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Adıyaman Vakfı Başkanı Sait Aybak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve binlerce Adıyamanlı katıldı. Sahnede yöresel sanatçılar, Harfhane grubu bir birinden güzel parçalar seslendirirken yöresel çiğköfte yoğruldu.


  

Dört gün sürecek etkinliklerde, UNESCO Kültür Mirası Listesinde yer alan Adıyaman'ın eşsiz doğası, turizmi, sanatı, sosyal ve kültürel hayatı, ticaret ve sanayisi, her yönüyle ziyaretçilere tanıtılacak. Yenikapı Etkinlik alanında dışarıda ve çadır içerisine kurulan stantlarda yöre kültürü sergilenip, meraklıları ile buluştu. Etkinlikler kapsamında, Adıyaman'a ait çiğ köfte, nar ekşisi, üzüm, pekmez ve bölgeye ait diğer gıdalar tezgahlarda yerini aldı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1