Sultangazi

Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği Kuruldu

Merkezi Sultangazi Atatürk Bulvarı Üzerinde bulunan Adıyaman Sanayi ve İş adamları Derneği Genel Merkezi Basın Mensuplarını ağırladı.

 Adıyaman Sanayici ve İş Adamları Derneği Kuruldu

Okunma: 1337

19 Ekim 2017 18:49
-A

+A

Adıyaman Sanayi ve İş adamları Derneği Genel Merkezinde düzenlenen basın toplantısına Genel Başkan Ömer Yıldırım ve kurmayları katıldı. Adıyaman Sanayi ve İş adamları Derneği Genel Başkanlığına seçilen Ömer Yıldırım, dernek hakkında bilgilendirmede bulundu.Neden böyle bir derneğe ihtiyaç duyulduğunu şöyle açıkladı

Ömer Yıldırım: “ İlimizde İlçemizde Adıyaman’ımızı temsil eden birçok sivil toplum kuruluşu var. Bu sivil toplum kuruluşlarımızı saygıyla karşılıyoruz. Ancak Adıyaman iş adamlarımızı ve sanayicilerimizi temsil edecek bir kurumun eksikliği bizi böyle bir derneğin kuruluşuyla baş başa bıraktırmıştır. Hangi nedenle olursa olsun ilimizden, ilçemizden ve köyümüzden göçerek metropollere yerleşmişiz. İçimizde sanayici ve iş adamları olsa da ihtiyaç sahibi hemşerilerimizde var. Bu sivil toplum kuruluşunun esas amacı Türkiyenin neresinde olursa olsun Adıyamanlı iş adamlarını ve Sanayicilerimizi bir araya getirmek için köprü görevi görmektir. Adıyaman’ımızı en iyi şekilde temsil etmektir. Biz onun için yola çıktık. İnşallah yol arkadaşlarımla birlikte en güzelini başarırız. Tek temennimiz bu dedi.İcra kurulunu oluşturan Kurmaylar söz alarak kendilerini tanıttı

Mustafa Tamar: Adıyaman Sanayi ve İş adamları Derneği icra kurulu üyesi, İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi, TÜMSİYAD İcra Kurulu Üyesi Mustafa Tamar, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bu dernek bundan yıllar önce kurulmalıydı. Hatta Adıyamanlı iş adamları bu derneğin doğal üyeleri sayılmalıdır. “ birlikte güç doğar” felsefesiyle yola çıkmış bulunuyoruz. Ateşten gömleği içimizde cesur, atik ve özverili çalışacağına inandığımız Ömer Yıldırıma giydirdik. İnşallah birlikte yola çıktıklarımız ile yolun sonuna kadar gideriz. Biz buraya bir fidan diktik meyvelerini torunlarımız toplasın” dedi.
 
Mehmet Kavak: Bu dernek gerçek anlamda hem iş adamlarımızı, hem sanayicilerimizi hem de tüm hemşerilerimizi kucaklayacaktır. Derneğimiz 15.09 2017 tarihinde kurulmasına rağmen, dinamik özverili ve çalışkan başkanı ve icrasıyla gelecek vaat etmektedir. Umuyorum ki kendini Adıyamanlı gören, his eden her hemşehrimiz bu çatı altında bir araya gelerek bizlere destek verir. Adıyaman’ın ismini öne çıkarır. Ben bugün bizleri yalnız bırakmayan basın mensubu arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Zülfükar Yeşil:  Adıyaman Sanayi ve İş adamları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Zülfükar Yeşil şunları söyledi. Sanayiciler, iş adamlarının tek sevdası vatandır. Vatanını seven, vatanına aşık olan bizler bir araya gelerek önemli bir güç oluşturuyoruz. Milli birlik ve beraberlik bu gücümüze güç katarak daha üst seviyelere çıkmamızı sağlıyor. Biz sanayiciler ve iş adamları ülke dışına yaptığımız ihracatlarla ülke ekonomisine destek oluyor. İstihdam sağlayarak katkı sunuyoruz. Adıyaman Sanayi ve İş adamları Derneğinin kuruluş felsefesi budur. Yol arkadaşlarımızla beraber bu ulvi, ulvi olduğu kadar çetin yolda kararlı adımlarla yürümeye devam edeceğiz.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku