• Diğer

Sultangazi

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Böyle Kutlanır

Kökleri işçi hakları hareketine dayanan ve kadınların eşitlik istemiyle, cinsiyet ve ücret ayrımcılığına karşı başkaldırışını simgeleyen “ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, CHP Sultangazi Kadın Kolları muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Böyle Kutlanır

Okunma: 1437

10 Mart 2020 11:37
-A

+A

Kökleri işçi hakları hareketine dayanan ve kadınların eşitlik istemiyle, cinsiyet ve ücret ayrımcılığına karşı başkaldırışını simgeleyen “ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, CHP Sultangazi Kadın Kolları muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.


  

Eşitlik, aydınlık, demokrasi, özgürlük ve kadın haklarının farkına varmak olarak adlandırılan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde CHP Sultangazi Kadın Kolları Başkanlığı eylemler ve etkinliklerle farkındalık yaratmaya çalıştı.“Karanlık Bizim Kaderimiz Değil, Gözlerimizin Işığıyla Dünyayı Aydınlatacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Züleyha Altundal, “ Işığını al gel, aydınlatalım karanlıkları, sesini al gel, çınlatalım dört bir yanı, özgürlüğünü al gel, kıralım kölelik zincirlerini. Hiçbir kadın karanlıkta kalmasın yakalım aydınlık meşalesini” diyerek 8 Mart’ta Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde herkesin hayran kaldığı muhteşem bir etkinlikle Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı.


 
Emeğin, Alın terinin Yılmaz Savunucuları Olmalıyız
 
Altundal “ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yaptığı konuşmada katılımcılardan tam not aldı. Emeğin, alın terinin, özgürlüğün, adaletin yılmaz savunucuları olan kadınlarımızın bu anlamlı gününde burada bulunan bulunmayan tüm kadınlarımızı candan yürekten selamlıyorum” dedi. 


 
Baş Konuk Canan Kaftancıoğlu
 
Aylardır yoldaşlarıyla birlikte hummalı bir çalışmayla var etmek istedikleri etkinliğin, baş konuğu CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İlçe Başkanı Murat Poyraz, İl Başkan Yardımcısı Kemal Avseren ve CHP Sultangazi Belediye Başkan Adayı Mimar Haluk Bozkurt oldu.


 
Kaftancıoğlu, Bir Kadın Olarak Her zaman Yanınızdayım
 
Bu muhteşem etkinlikte kürsüden Sultangazili kadınlara seslenen Kaftancıoğlu şöyle konuştu. “ her şeyden önce bir kadın olarak her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum. Hep birlikte kadına yönelik şiddeti de toplumda yaratılan öfke ve nefret dilini yeneceğiz”. Kadın bir siyasetçi olarak bu ülkede yaşayan tüm kadınların hem fiziksel hem de psikolojik şiddet altında olduğunu görüyorum. Kadın kardeşlerimize yapılan her türlü şiddet çağ dışı bir nefretin sonucudur.


 
Sizlere Bir Telefon Kadar Yakınım
 
Sultangazili kadınlarımıza şunu söylemek istiyorum. Mahallenizde, yörenizde, komşunuzda şiddete maruz kalan kadınlar her zaman yanınızda olduğumu unutmayın. Bundan sonraki süreçte de hukuksal ya da farklı meselelerle ilgili her hangi bir şeye ihtiyacınız olduğunda bir telefon kadar yakınınızdayım. Biz kadınlar düşüncelerimiz, inançlarımız, kıyafetlerimiz ve kimliklerimiz ne olursa olsun şiddetin ve nefretin her türlüsüne karşı her zaman yan yana olmalıyız” dedi.


 
Hep Birlikte Nefret Dilini de Yeneceğiz
 
Çağdaş bir toplumda kadınların istedikleri gibi giyinebilme özgürlüğü vardır. Bizlerde bu özgürlüğü savunmak ve büyütmek için mücadelemize devam edeceğiz. Yaşanabilecek acı olaylarla ilgili asla yalnız olmadığınızı unutmayın. Hep birlikte kadınlara yönelik şiddeti de toplumda yaratılan öfke ve nefret dilini de yeneceğiz” dedi.      

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku