• Diğer

Sultangazi

75. Yıl Ortaokulu Öğrencileri Lösemili Çocuklar İçin Yürüdü

Sultangazi 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe 200’ü aşkın öğrenci, Okul Müdürü Mehmet Kızılay, Öğretmenler Halil Püne, Sedat Özarpacık, Ertuğrul Çetin ve Eyüp Ortaç katıldı.

75. Yıl Ortaokulu Öğrencileri Lösemili Çocuklar İçin Yürüdü

Okunma: 1874

8 Kasım 2019 16:04
-A

+A

Sultangazi 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe 200’ü aşkın öğrenci, Okul Müdürü Mehmet Kızılay, Öğretmenler Halil Püne Sedat Özarpacık, Ertuğrul Çetin ve Eyüp Ortaç katıldı.


 
Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Sultangazi İlçesi Uğurmumcu Mahallesinde bulunan 75. Yıl Ortaokulu farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. “ Mikrop kapmamak için maske takıyoruz” “ Mutluluğun ilk şartı sağlık” “ Yarınlar İçin LÖSEV” “ İyi ki Varsın LÖSEV”  ellerinde Lösemiye dikkat çeken dövizler taşıyan 200’e yakın öğrenci Uğurmumcu Mahallesinde bulunan 75. Yıl Ortaokulundan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önüne kadar yürüdü.


 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir’i temsilen Şube Müdürü Battal Kanbay Ve Selçuk Özer öğrencileri karşıladı. 75. Yıl Ortaokulu öğrencilerden iki öğrenci günün anlam ve önemi ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Okul Müdürü Mehmet Kızılay, lösemili öğrencilerin neden maske taktıklarını anlattı. “maskenin bulaşıcı hastalık riski sebebiyle değil, dış ortamdaki enfeksiyonlardan korunmak için takıldığını” vurguladı. Bir öğretmen de “ 'Lösemi değil, iyilik bulaşır', diyerek neden yürüdüklerine dikkat çekti.


 
Milli Eğitim Şube Müdürü Battal Kanbay, LÖSEV’in büyük bir aile olduğunu söyledi. Kanbay, tüm vatandaşları lösemili çocuklara destek olmaya çağırarak, “Bizler löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğunu, lösemili çocukların maskelerini kendilerini korumak için taktıklarını, LÖSEV’in çocuk ve yetişkin hastalara nakdi ve sosyal destekler verdiğini duyarlı Türk halkıyla paylaşıyoruz. Daha bilinçli bir kamuoyu için herkesi davet ediyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okula gelemeyen Lösemili öğrencilere evde ders vererek toplumun birer parçası olduklarını his ettiriyoruz. ” diye konuştu. Farkındalık oluşturmak için yapılan yürüyüşte katılımcılar maske takarak, lösemili çocukların kendilerini hastalıklardan korumak için maske taktıkları vurgulandı.

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Ömer 8 Kasım 2019 18:47

👏👏👏👏👏

Cevapla
seda

👏👏👏👏

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku