• Diğer

Sultangazi

15 Temmuz Gazisine Devlet övünç madalyası verildi

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Tarafından tevcih edilen devlet övünç madalyası ve Beratı 15 Temmuz gecesi gazi olan Sultangazi Eski Habipler Mahallesinde ikamet eden İbrahim Akın’a Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar tarafından verildi.

15 Temmuz Gazisine Devlet övünç madalyası verildi

Okunma: 2710

19 Şubat 2018 18:47
-A

+A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 15 Temmuz gazisi İbrahim Akın’a tevcih edilmek üzere gönderilen Devlet övünç madalyası ve berattı Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Sultangazi Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Vekili Bekir Cenikli'nin katıldığı törenle tektim edildi.


 
Sultangazi İlçesi Eski Habipler Mahallesinde ikamet eden saygın bir ailenin evladı olan İbrahim Akın, FETÖ terör örgütü tarafından 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimi esnasında arkadaşları ile birlikte İstanbul sokaklarında sokağa inerek kahramanca mücadele etti.


 
FETÖ terör örgütü ile Mücadele esnasında Tankın üzerinden düşerek ayağı iki yerden kırılarak gazi olan Akın, hastaneden taburcu olduktan sonra Gazilik nişanesi ve kimliği alan İbrahim Akın’ın sağlık durumu iyi ve işine kaldığı yerden devam ediyor. 


 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku
UA-127754853-1