Sultangazi

15 Temmuz Gazisi Genç Bir Yıl Boyunca Vücudundaki Kurşunla Dolaştı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde darbeye karşı direnirken cuntacı askerlerin açtığı ateşle bacağından yaralanan Mehmet Tekin kaval kemiğine saplanan kurşun risk oluşturduğu için bir yıldır mermiyle yaşıyor.

15 Temmuz Gazisi Genç Bir Yıl Boyunca Vücudundaki Kurşunla Dolaştı

Okunma: 422

23 Temmuz 2017 11:48
-A

+A

Bir Yıl Boyunca Mermiyi Vücudunda Taşıdı

Mermi çıkarılırsa felç olma riski olduğu söylenen gencin imdadına Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Belediye Başkanı Cahit Altunay yetişti. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi [ Saraçhane] de cuntacı askerlerin açtığı ateşle bacağından yaralanan Mehmet Tekin Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın 15 Temmuz darbe girişiminin seneyi devriyesinde ki ziyaretinde durumundan söz etmiş ve yetkililerden yardım istemişti.


Mutluluklarını Gizleyemediler

Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın maddi ve manevi desteğiyle gerekli girişimlerde bulunularak 15 Temmuz Gazisi Mehmet Tekin’in bacağındaki kurşun iki saat süren bir operasyonla alındı. 15 Temmuz gazisi Mehmet Tekin’i evinde ziyaret ederek geçmiş olsun temennisinde bulunan İstanbul 2. Bölge Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, sağlığına kavuşan Tekin’i görünce mutluluklarını gizleyemedi.

  

Tekin’in mutluluğu yüzünden okunuyordu

15 Temmuz darbe girişiminde cuntacı askerlerin açtığı ateşle bacağından yaralanan Mehmet Tekin bir yıl boyunca vücudunda taşıdığı mermiyle yaşamak zorunda kaldı. Her gün onlarca ağrı kesici kullanmak zorunda olan Tekin, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın gayret ve çabalarıyla eski sağlığına kavuştuğunu söyledi. Uslanmaz ve Altunay’a binlerce kez teşekkür eden Tekin’in yüzünde gülümseme hiç eksik olmadı.22 Ayar Altınla işlenen Bayrak Hediye Edildi

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 15 Temmuz darbe girişiminin seneyi devriyesinde şehit aileleri ve gazilere verilmek üzere özel bir çalışma başlattı. 22 ayar altınla ay yıldızı işlenen bayrağı gazi ve şehit ailelerine hediye eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay vatandaştan tam not almıştı. 15 temmuz’un yıl dönümünde operasyon geçiren Mehmet Tekin’in hediyesi geçmiş olsun ziyaretinde takdim edildi. Hediyesini İstanbul 2. Bölge Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın elinde alan gazi Mehmet Tekin Türk bayrağını öperek anlına koydu.

   

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku