Sultangazi

1. Cebeci Yolu Prestij Cadde Oluyor

Sultangazi’de araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu 1. Cebeci Yolu prestij cadde haline getiriliyor. 750 metre uzunluğunda alanı kapsayan çalışmada, caddenin araç trafiği tek yönlü olarak düzenlenirken; geniş kaldırımlar ve yürüme yolları, bisiklet parkurları, oturma grupları, aydınlatma ve yeşil alan çalışması yapılacak. Bu çalışmanın bitmesinin ardından 1. Cebeci Yolu'nun açık hava alışveriş merkezine dönüşmesi amaçlanıyor.

1. Cebeci Yolu Prestij Cadde Oluyor

Okunma: 534

26 Ağustos 2017 00:15
-A

+A

Sultangazi Belediyesi, ilçenin estetiğine uygun yol ve kaldırım çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile  yürüttüğü çalışma ile ilçenin en işlek caddelerinden olan 1. Cebeci Yolu'nda  prestij cadde çalışmalarına başlandı.


 
BİSİKLET YOLU  VE  YEŞİL BANT
 
1. Cebeci Yolu'nun modern bir görünüme kavuşturulacağı prestij cadde projesi; Sultangazi Belediyesi Cebeci Sosyal Tesisleri önünden başlayarak Çanakkale Şehitleri Caddesi’ne doğru  750 metre uzunluğunda bir alanı kapsıyor. Caddenin araç trafiği,  Eski Edirne Asfaltı yönüne doğru tek yön olarak işleyecek. İki şeritli araç yolu yapılırken, 2 metre genişliğindeki bisiklet yolu  ve  yeşil bant oluşturulacak.


 
GENİŞ YAYA KALDIRIMLARI
 
Yaya trafiğini rahatlatmak amacıyla  geniş kaldırımlar yapılacak. Proje kapsamında ayrıca caddeyi kesen sokaklardan tek yönlü araç trafiği ile ulaşım sağlanacak. Bu sokaklar sayesinde esnafın dükkanlarına servislerini rahat bir şekilde yapmalarına imkan sağlanacak, belirli saatlerde kullanılmak üzere servis cepleri yer alacak. Yola bağlanan tüm sokaklardan caddeye ulaşılabilecek.
 
Öte yandan 1. Cebeci Yolu'na şehir estetiğini uygun oturma grupları ve yeşil alan çalışması yapılacak. Caddeye ayrıca modern aydınlatma ekipmanları yerleştirilecek.


 
1. CEBECİ YOLU AÇIK HAVA ALIŞVERİŞ MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR
 
Bu çalışmanın bitmesinin ardından 1. Cebeci Yolu'nun açık hava alış-veriş merkezine dönüşmesi amaçlanıyor. Geniş yürüme yolu, bisiklet parkuru, şehrin estetiğine uygun oturma grupları, aydınlatma, yeşil alan ve sosyal donatı alanlarıyla  1. Cebeci Yolu modern bir çehreye kavuşuyor.
 
Prestij Cadde uygulaması  açık havada alışveriş yapma ve  ailece vakit geçirme  imkanı sağlayacak. 1. Cebeci Prestij Caddesi yalnız mahalle sakinlerinin değil,  bölgenin de yeni buluşma adresi olacak. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku