• Diğer

Sultangazi

“YAZARLIK AKADEMİSİ EĞİTİM PROGRAMI” 9 KASIM’DA BAŞLIYOR”

“NE OKUYORSAN O’SUN VE O’NU YAZIYORSUN”

“YAZARLIK AKADEMİSİ EĞİTİM PROGRAMI” 9 KASIM’DA BAŞLIYOR”

Okunma: 2157

16 Ekim 2019 00:26
-A

+A

Bireylerin profesyonel yetkinliklerini, güncel ve hayata geçirilebilen özgün yöntemlerle ileriye taşıyan MASTERCAMP, uzun zamandır yaşamında biriktirdiği deneyimi kitap haline getirmek isteyen yazar adaylarını “Usta Yazarlarla Yazarlık Akademisi Eğitim Programı”na davet ediyor.
Farklı alanlarda oluşturduğu eğitim programları ile ikinci kariyerini hayata geçirmek isteyen profesyonellerin ilgi odağı olmaya devam eden Mastercamp, ustalık deneyimini yazarak paylaşmak isteyenler için ünlü yazarların eserlerinde kullandığı yöntemleri ve yazı tekniklerinin uygulama üzerinden paylaşılacağı ve 92 saat sürecek ‘Usta Yazarlarla Yazarlık Akademisi Eğitim Programı” düzenliyor.

“ÜNLÜ YAZARLAR BİR ARADA”

Uğur Batı başta olmak üzere, Mario Levi, Pınar Kür, Tuna Kiremitçi, Müge İplikçi, Murat Menteş, Gülşah Elikbank, Hakan Bıçakçı, Aslı Perker, Alper Canıgüz, Zuhal Gürçimen, Sibel Algan, Hasan Gümen’in yer aldığı “Yazarlık Akademisi Eğitim Programı”nda, ilham nasıl gelir?, yaratıcılık doğuştan verilen bir hediye midir?, okuma ve yazma süreciyle ilgili birikim nasıl oluşur?, ‘herkes yazabilir mi? gibi soruların cevapları uygulamalı olarak katılımcılarla paylaşılacak ve Berkeley Üniversitesi California’dan alınan online derslere katılım ve koçluk desteği verilecek.

 “YAZMANIN BİYOLOJİK SAATİ”

Her bir katılımcısının mentörler grubundan bireysel destek alabileceği programda, kişisel okuma listelerinin belirlenmesi hakkında yöntem çalışmaları, yazı teknikleri çalışmaları, yazı türleri ve modern kurmacanın Türkiye’de ve dünyada yeri, çok bilinen Yazar sıkıntıları ve özgün baş etme yöntemleri hakkında vakalar üzerinden çalışma, yazmanın biyolojik saati ne demektir, yazı türleri ve arasındaki ilişki üzerinden yazma pratikleri,  yayınevine dosya hazırlama süreci, yazı türleri arasında ilişki kurmak, yazma pratikleri gibi konular hakkında bilgi verilecek. 
 
“PROGRAM SONUNDA KATILIMCILARA İMZA GÜNÜ FIRSATI”

9 Kasım’da başlayacak ve 92 saat sürecek olan Yazarlık Akademisi Eğitim Programı sonrasında, Mastercamp tarafından her bir katılımcının hazırladığı ve kurul tarafından onaylanan yazıların yer aldığı bir kitap basılarak dağıtıma sunulacak.
Katılımcılar, dağıtıma sunulacak kitap özelinde ya da kendi eserleri ile ilgili imza günü ve Mastercamp House Performans ve Etkinlik Platformu’nda ücretsiz etkinlik organizasyonu, sosyal medya duyuru çalışmalarından yararlanma şansı bulacak.
 
MasterCamp Hakkında:

MasterCamp Eğitim ve Danışmanlık, bireylerin profesyonel yetkinliklerini, güncel ve hayata geçirilebilen özgün yöntemlerle ileriye taşıyan bir eğitim platformudur. MasterCamp, bireylerin mesleklerinde “ustalık” seviyesine doğru ilerleyebilecekleri bir eğitim tasarımına sahiptir. MasterCamp eğitim programları, ikinci kariyerini hayata geçirmek isteğindeki profesyonellerin de yolculuğunu kısa ve etkili hale getirmektedir. Kurum çalışanlarına ve bireylere yönelik olarak; mevcut ve yeni kariyer analizi, yönetim danışmanlığı, liderlik programları, hitabet ve iletişim gibi başlıkların yanı sıra iş hayatında “storytelling (hikaye anlatıcılığı)” ile sunum becerilerinin yer aldığı, sürekli güncellenen eğitim programları sunmaktadır. Akademik altyapısını, güçlü profesyonel deneyimle birleştirmiş ve eğitim içeriğini de bu süzgeçten geçirerek özgün şekilde geliştirmiş “usta” bir eğitmen ekibine sahiptir.

Detaylı Bilgi İçin:

Büşra Ela Telli
0542 – 293 – 59 – 42

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku