• Diğer

Sultangazi

"Şah Hatayı Cemevinde Şükür Lokması"

Merkezi Sultangazi 50. yıl Mahallesi A Caddesinde bulunan Şah Hatayı Cemevi Başkanı Turan Güner ve Yönetimi Kerbela şehitlerini andı.

"Şah Hatayı Cemevinde Şükür Lokması"

Okunma: 667

7 Ekim 2017 22:43
-A

+A

Merkezi Sultangazi 50. yıl Mahallesi A Caddesinde bulunan Şah Hatayı Cemevi Başkanı Turan Güner ve Yönetimi “Şükür Lokması" programında Kerbala şehitleri ve İmam Hüseyin'in oğullarından Zeynel Abidin'in kurtuluşunu andı.


“Şükür Lokması" Programına şu isimler katıldı. Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel ve Yönetimi, Atatürk Düşünce Derneği Başkanı Selami Soydan, 50. Yıl Mahalle Muhtarı Lütfi Bayram Meşeyayla Dernek Başkanı Hayati Durandenir ve çok sayıda Alevi canlar katıldı.


 
Sultangazi Şah Hatayı Cemevi Başkanı Turan Güner, yaptığı konuşmada, Kerbela'da Hz. Hüseyin'in inançlı, onurlu duruşu, boyun eğmeyişinin insanlığa ilham olduğunu belirtti. Anadolu Aleviliği'nin paylaşımcı olduğunu, kardeşliği, barışı, hakkı, hukuku temel ilke aldığını ifade eden Güner, "Dün din, dil, mezhep ayrımı yapmayan, insanca kardeşçe el ele yaşamaya çalışan bir topluluktuk. Bugün, Yeniden kardeşçe yaşamak için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir" dedi.

 


 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

YAZARLAR

ALINTI YAZARLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku